« Een klein dilemma | Main | Cijfers steunen Charisteas »

Bauer en De Leeuw

Wij kijken regelmatig naar BVN op TDS-kanaal 410. Laatst was er enige verwarring over het al dan niet intrekken van subsidie voor BVN (Het Beste Van Nederland). Een en ander bleek te berusten op een misverstand. Het voortbestaan van BVN is vooralsnog niet in gevaar.

En dat is maar goed ook, anders moeten wij programma's als Mooi Weer De Leeuw missen. Paul de Leeuw is een exponent van de hier eerder beschreven golfbewegingen.

In het begin van zijn carriere overschreeuwde hij zichzelf, bereikte zijn hoogtepunt met De Schreeuw van de Leeuw, zakte naar een bedenkelijk nivo (die uitzendingen hebben BVN nooit gehaald) en maakt nu een uitstekende comeback met Mooi Weer De Leeuw. In de aflevering van zaterdag, waarbij ik geen idee heb of wij gelijklopen met Nederland, gaf Paul een sneer naar Jack Spijkerman en Talpa. Zijn programma doet Kopspijkers dan ook met gemak vergeten.

De kracht van Mooi Weer De Leeuw is het hoge tempo van de show. Een misser wordt hierdoor snel vergeten. Het onderdeel met het jonge meisje uit Oude Pekela dat zocht naar groen slijm was op (over?) het randje. "Ken je dat verhaal niet van die gore clown uit Oude Pekela? Vraag maar eens aan je moeder of ze je dat met Kerst wil vertellen."

La Chica Merengue en CasaSpider dominoen bij Pleincafe WilhelminaPaul de Leeuw laat in zijn programma's alle soorten mensen opdraven: geestelijk gehandicapten, stokoudevandagen, terminaal zieken en wat dies meer zij. Voor aanhangers een teken dat voor Paul iedereen gelijk is. Van de andere kant is iedereen die ten tonele wordt gevoerd er toch vooral tot meerdere eer en glorie van de ster zelf.

Wie van dat laatste absoluut geen last heeft is Frans Bauer, toevallig gisteren te gast bij De Leeuw. Een licht autistisch meisje had als grootste wens een optreden van Frans Bauer te zien. Door haar aandoening was dit niet mogelijk, naar een concert gaan leverde teveel prikkels op. Haha, neen dan een show van Paul de Leeuw!

Hoe dan ook, Frans Bauer was bijzonder aardig tegen het meisje. Hij behandelde haar als een Koningin en lijkt zich er nog steeds over te verbazen dat mensen fan van hem zijn. Fascinerend om te zien. Hoe kan een mens zo echt zichzelf blijven, na zoveel successen te hebben beleefd en fans te hebben gezien?

Hier is slechts één verklaring voor: het bevallingsverdringingssyndroom. Als het in plaats van vrouwen de mannen waren die kinderen ter wereld moesten brengen, bestond ieder gezin uit precies één kind. De eerste bevalling is meteen de laatste, zoveel pijn wil geen man een tweede keer verdragen.

Vrouwen wel, maar niet omdat ze beter tegen pijn kunnen. Neen, een bepaald stofje zorgt ervoor dat alle ellende binnen de kortste keren uit hun systeem is verdwenen en ze beginnen vrolijk weer opnieuw. Volgens mij zit er in Frans Bauer ook zo'n stofje. Elke morgen als hij wakker wordt zijn alle successen van de vorige dag (en daarvoor) vergeten en kan hij zich oprecht verwonderen over het feit dat mensen hem willen zien, aanraken en om een handtekening vragen. Het kan gewoon niet anders.

Meteen na de show van Paul de Leeuw die hier op zaterdagmiddag wordt uitgezonden vertrokken wij naar Pleincafé Wilhelmina. Voor onze wekelijkse dominowedstrijdjes en een glas Trappistenbier. Klik op de foto voor een groter exemplaar.

(Of hier)

Comments

Als Paul de Leeuw tot meerdere eer glorie van de ster zelf verstandelijk gehandicapte mensen uitnodigt, of een licht autistisch meisje samen met Frans Bauer, dan is dat maar zo, als daardoor zulke wensen van mensen met zo'n handicap vervuld worden om hun idool te ontmoeten, dan vind ik daar niets mis mee. Die mensen merken niet dat Paul zelf wil roemen. Wel vind ik de Leeuw vaak veel te grof, maar dat is een kwestie van smaak denk ik.

ik krijg katja en bridget te zien als ik op de foto klik.. Vind ik ook niet erg.

Ik weiger te geloven dat mannen kleinzeriger zijn dan vrouwen.. :)
(ik word nu terplekke mishandeld!)

Klopt GJ, ik denk dat Katja & Bridget net klaar waren met een potje dominoen bij het pleincafe...:-)

GVD, weer de voetbalpoules vergeten in te vullen!
Zo win ik nooit meer...:-(

hahahaha...sorry...die zin is geweldig....niet naar een concert van frans maar wel naar paul in verband met de prikkels.... dat was ook mijn eerste gedachte..... maar goed, het gaat om het idee natuurlijk..... en ik weet niet of Frans zo'n stofje heeft maar ik vind het een toffe vent! En nee, ik hou totaal niet van zijn muziek ;-) ha ik wilde dat mijn mannen van die stofjes hadden..... af en toe zijn het van die knurften.... :-)

Paul de Leeuw is prachtig (niet voor niets Nederland 3) En hij gaat altijd een half uurtje door op internet.
Lekker modern.

Ik vond papaul ook wel goed van hem.
Dat was daglijks en net alsof het vanuit zijn huis was. En op vrijdag (dacht ik) ging die voor live publiek. En dat was dan de voorloper van Mooi weer de Leeuw.
Erg leuk.

@Cyberjunk: Een win-win situatie dus. Soms heb ik er toch wat moeite mee...
@GJ: Bridget en Katja... ach, een geintje... :-) Ik heb de mishandelingen die jij ondergaat nooit ondergaan en datzelfde geldt voor een bevalling. Dus kan ik er niet over oordelen. Gefeliciteerd trouwen met je top-5 positie in de Webloggers Poule!
@Angel: En ik heb je er nog aan herinnerd. Doe in het vervolg maar mee voor de weekprijzen... Ja, Bridget en Katja zijn dol op een potje dominoen met ons... ;-)
@Paola: Ik heb hetzelfde,zal nooit een cd van Frans Bauer kopen. Maar vond hem aandoenlijk sympathiek, ongelofelijk dat zo iemand in deze tijden nog bestaat. Daar mogen we blij mee zijn en dat meen ik echt!
@Renesmurf: Papaul heb ik nooit gezien, daar hoorde ik niet zoveel goede dingen over. Met Mooi Weer lijkt de oude Paul weer helemaal terug!

:-)

Van Paul de Leeuw hou je of je haat hem volgens mij. Zelf schommelt het bij tussen die twee, soms is hij ontzettend irritant en heel blij met zichzelf maar hij heeft ook geniale momenten. Samengevat altijd de moeite om even te kijken en te blijven hangen als het me bevalt. Ons Franske is natuurlijk hemels, een uniek mens. Niet mijn muziek, hoewel soms toch wel, vooral als je een pilsje op hebt en lekker mee wilt kwijlen.

Ik ben met je eens over dat 'bepaald stofje' .... daar geloof ik ook in. Als ik zie de afgelopen weken hoe Willisha het iedere keer weer met nieuwe energie de dag begint ... ik kan er alleen maar respect voor hebben.


Ik kijk nooit naar Paul de Leeuw. Die man man vind zichzelf al veelste leuk.
Is het jullie ook al opgevallen zijn hoofd alsmaar doorgroeit?
Ik hoop dat iemand dit ook eens tegen hem zegt, want deze man houdt ervan om anderen te beledigen.

Trouwens, er is een leuke programma over afvallen, dat om de 2 wkn. op woensdagavond wordt uitgezonden op RTL4. En.......er doet ook een Ned./Ant. gezin hieraan mee. Ze staan nu al op de 2de plaats. Mevrouw is al behoorlijk afgevallen en haar Hollandse man en 2 kinderen (uit een andere relatie)ook. Kijken a.s. woensdag dus, lachuuuuuuu!

Mevr. om de 2 weken in haar onderbroek te zien! De rest trouwens ook, maar goed, die chang chang he?

@Pascal: Wat valt er hier te lachen... ;-)
@Henk(ES): Een goede samenvatting, ben het er mee eens. Behalve dan dat je jezelf enigszins tegenspreekt... (of je vindt hem leuk of je haat hem versus de ene keer vind ik hem leuk en de andere keer niet)
@Don Amaro: Willisha heeft het op het moment volgens mij nogal druk ja. Gelukkig weet jij wel waar Abraham dat stofje haalt... ;-)
@Boutie: Paul de Leeuw en dan met name zijn kop is wel eens dikker geweest. Ik vind dat hij er nu fit uitziet, voor zijn doen dan toch zeker. Het afvalprogramma is niet op BVN te ontvangen, dus de chang-chang moet ik aan mijn neus voorbij laten gaan....