« Webloggers boven! | Main | Even neuzelen »

Nog meer voetbal

Het kan niet op deze maand met voetbal. Hoogstwaarschijnlijk is het aan uw aandacht ontsnapt, maar hier in Zuid-Amerika wordt druk gevoetbald voor de kwalificatie van het WK-2006 in Duitsland.

Met name de kleine landen uit de Cariben en Midden-Amerika moeten een ware lijdensweg afleggen om in aanmerking te komen voor een van de schaarse tickets. Een van die kleine landen is de Nederlandse Antillen. Getraind door niemand minder (maar ook niemand meer) dan Pim Verbeek.

Op 31 maart versloegen wij in het Ergilio Hato stadion Antigua. Honduras, de tweede horde, trad gisterenavond om acht uur aan tegen de selectie van de Nederlandse Antillen, wederom in het stadion Ergilio Hato. We zitten nog in de fase van het knock-out systeem.

Het was een wedstrijd met een bijzonder hoge amusementswaarde. Er werd veel strijd geleverd en er ontstonden erg veel kansen, waarvan de meeste helaas voor Honduras. Toen Honduras al snel in de tweede helft de 0-2 scoorde, leken de Antillen de handdoek in de ring te gooien. De verdediging was de kluts helemaal kwijt. Nog geen minuut later stond een Honduras-aanvaller helemaal vrij voor de goal en kreeg een mooie voorzet op ideale kophoogte. Hij presteerde het om de bal naast te koppen.

Een minuut of tien voor het einde kwamen de Antillen dankzij - wie anders dan - Brutil Hosé terug tot 1-2. Het stadion begon op te leven en dat gold ook voor Lucy en mij. Vijf minuten later explodeerden derhalve het stadion, Lucy en ik. Brutil had zojuist de 2-2 binnengetikt...

Wat een deceptie... het doelpunt werd (terecht) afgekeurd wegens buitenspel. Even later was de wedstrijd afgelopen. De 1-2 einduitslag doet weinig goeds vermoeden voor de return in Honduras. Maar, zoals de Antilliaanse verslaggever zei: "De bal is rond!"

Andere voor mij interessante uitslagen van heenwedstrijden:

  • Cuba - Costa Rica 2-2
  • Suriname - Guatemala 1-1
  • Dominicaanse Republiek - Trinidad & Tobago 0-2

Comments

Brutil Hosé, leeft die nog joh?

Jammer voor de Antillen. Maatje te klein, zelfs voor Honduras. Alhoewel, Honduras plaatste zich toch al eens voor een WK?

WK-2006 in Duitsland ? Aha... daar gaat mijn vakantieland. Pfff. Dan maar naar een ander land. :)

@Ruben: Jazeker leeft Brutil nog. Hij is onze sterspeler. Alleen wordt het op het eind conditioneel een tikje minder.
@Brillie: Gelukkig zijn er nog landen genoeg op aarde... (Kijk alvast uit met Zuid-Afrika in 2010!)