Cuba Belgica
Na vele toezeggingen en de pech van vorige week zaterdag was het vrijdagavond eindelijk zo ver. De Cubanen gingen hun eerste Belgische biertje drinken: Duvel!
De mannen bleven tot zeven uur werken en zouden van daaruit naar ons toe komen. Een ritje van toch al gauw anderhalve minuut. Om precies zeven uur werd ik echter gebeld door UTS. Het was Venezolaanse consultant William. Er moest een database in de lucht worden gebracht. Aanvankelijk probeerde ik het af te handelen door telefonisch de commando's door te geven, maar al snel besefte ik dat het wellicht sneller en gemakkelijker was om zelf even te gaan. Ik vloekte een paar keer hardgrondig (potverdriedubbeltjes enzo), trok mijn schoenen aan, pakte mijn telefoon en constateerde dat de lijn nog openstond. Venezolanen kennen waarschijnlijk geen Hollandse krachttermen, maar ik denk dat hij wel in de gaten had hoe de vlag erbij stond.
Luchiano ging met me mee en binnen vijf minuten was het probleem opgelost. Nu konden we meteen de Cubanen meenemen, die zaten nog vrolijk te werken. Even later zaten we bij ons op de porch en kon ik de eerst ijskoude Duveltjes aanrukken. Het bier viel goed in de smaak, ondanks dat Willy geen echte bierdrinker is. Reynaldo was meteen verkocht en begon steeds meer op een Belg te lijken.
Lucy had een heerlijke maaltijd bereid: spare-ribs met knoflooksaus, rijst, salade en platano (bakbanaan). Het pannetje voor de afgekloven botjes vulde zich gestaag. Onze honden Spider & Scooby Doo vinden het prima als wij spare-ribs eten. Luchiano vermaakte het bezoek met verhalen wat er allemaal op school gebeurt en later met zijn piano.
Inmiddels was het tijd voor het serieuzere werk: domino! Het was lang geleden dat ik met twee tegen twee gedominoot heb. Het moeilijkste vind ik beslissen of je voor het spel van je partner gaat of je eigen spel wilt maken. Dat kan namelijk wel eens botsen. De eerste boom verloren we nipt.
Het dominoën verliep overigens niet snel. Met name Lucy zat op haar praatstoel en behandelde iedere keer als zij aan de beurt was een episode uit haar leven. Dat was best leuk en we wonnen nog ook. Het was al zo laat geworden dat we besloten de beslissende boom op een andere dag te spelen. De Cubanen gingen naar huis en wij kropen ons bed in.
Ik heb zo'n vermoeden dat Vreugdenhil Supermarket binnenkort twee vaste klanten uit Cuba erbij krijgt.
Comments
Oh, wat had ik -om meerdere redenen :-)- graag nij jullie aan tafel gezeten!
Posted by: Marti | February 28, 2004 2:49 PM
Wat een intrigerend zinnetje, Marti, "-om meerdere redenen"...
Volgens mij hadden de Cubanen het ook leuk gevonden... ;-)
Posted by: CasaSpider | February 28, 2004 8:04 PM
concurrentie dus in de supermarkten..
Posted by: benno | February 28, 2004 9:07 PM
Nou ja zeg Casa!!!! Mij en mijn vriend lekker maken met foto's. Mag ik het recept hebben van Lucy (spare ribs)? Of is het geheim?
Heb je geen tostones gegeten ipv banana hasa? Ik had dat tenminste verwacht van Lucy..... hahahahaha
Posted by: Tashita | February 29, 2004 2:29 AM
@Tashita: Het waren inderdaad tostones, heel goed opgemerkt! Ik zal Lucy vragen mij haar supergeheime recept te geven. Volgens mij is het heel simpel, de spare-ribs worden gebraden in olijf-olie, dat schijnt wel essentieel te zijn. Details volgen nog...
Posted by: CasaSpider | February 29, 2004 8:17 AM
aaah, dat klinkt en kijkt erg gezellig! Ik heb ook interesse in dat recept :o)
Posted by: majriM | February 29, 2004 10:30 AM
Een geluk dat die Belg weg is, anders onstonden er nog vechtpartijen bij Vreugdenhil voor die Duvel...
Posted by: Guillermo | March 1, 2004 2:00 PM