« Praatje | Main | Het eendje »

Het haasje

Het juridisch systeem in het algemeen en rechtspraak in het bijzonder zijn heikele zaken. Ooit studeerde ik een jaartje Nederlands Recht aan de RU Utrecht. Als eerstejaars krijg je Romeins Recht waar je leert hoe je recht te halen na aankoop van een slaaf met verborgen gebreken. Zoiets kan altijd van pas komen.

21.07.2010: Marion V. is doodsbenauwd voor hazen, maar hoe zit dat andersom? Klik voor groter.In Vechta (Duitsland) is er de zaak van lerares Marion V. (Duits en aardrijkskunde) die een van haar leerlingen heeft aangeklaagd. Wat heeft dat 16-jarige meisje gedaan? Zij wisselde van school en kwam terecht in de klas van Marion V. Toen zij dat hoorde riep ze: "Oh nee!" Vrienden die dat hoorden vroegen het meisje waarom.

Zij wist dat Marion V. op een andere school een akkefietje had met een leerling over een haas. Een haas! Nu is Marion doodsbenauwd voor hazen en heeft zelfs een hazenfobie. Het kwam tot een proces en de zaak is uiteindelijk geschikt.

Het gerucht verspreidt zich en iemand, niet de 16-jarige beklaagde, tekent een grote haas op het schoolbord in de klas van Marion V. om te zien of zij echt zo bang is voor hazen.

Dat blijkt zo te zijn en Marion V. richt haar pijlen op het 16-jarige meisje. Zij wil haar door de rechter laten verbieden om ooit nog tegen iemand te zeggen dat de lerares bang is voor hazen. De rechter heeft gesproken en bepaalt dat de leerling vrijuit gaat. De proceskosten komen voor rekening van de lerares.

Die daarmee het haasje is. Niet bekend is of er hazen zijn met een Marion V.-fobie.

Comments

Ik heb dit heel vaag gehoord, die hazenkwestie. Die Marion V heeft het niet handig aangepakt, maar die 16-jarige meid verdient zeker niet de schoonheidsprijs. Een rechtzaak zou ik er nooit aan wagen...

waarschijnlijk niet .. die houden gewoon van haar .. lekker toch af en toe iemand op stang jagen

Maar door welke traumatische ervaring zou deze fobie zilch ontwikkeld hebben?

@Gerrit: In feite heeft de 16-jarige alleen gezegd dat zij wist dat Marion bang is voor hazen. Geen echte reden tot rechtsvervolging lijkt mij.
@Henk: Vooral de Paasdagen zijn een crime voor Marion V.
@Pascale: Dat wil ik ook wel weten. Een ex-minnaar in een hazenpak misschien?