DBA Ficus Lyrata
Laat je telefoon een liedje horen en hij zegt hoe het heet en wie het zingt. Het lijkt wel tovenarij. Mijn software-request voor het jaar 2010 is een soort van reverse-images.google.com waar je een foto kunt aanbieden en de software vervolgens bepaalt wie of wat het is. Een snelle vraag tussendoor, als je dan een foto van jezelf upload, wat krijg je dan te zien? Spooky!
In kamer 2.04 van Brabant Water te Bolduque staat een plant die wel eens een restje koffie heeft gedronken. Dat mag niet van de plantenbeheerder. En terecht, want zo lekker is de koffie hier nu ook weer niet. Enfin, we wilden wel eens weten wat voor plant het eigenlijk is.
Reageerder Bout opperde eens een amandelboom. Ga maar eens googlen als je niet weet waarop. In de ontwikkelaarskamer zie ik net zo'n plant staan, alleen met nog bruinergerande (moet daar een spatie tussen?) bladeren. Het is niet moeilijk te raden waarom: "Ja, die krijgt iets teveel koffie." Hubert heeft een vermoeden en denkt aan een ficus. Even later weten we het zeker, het is een Ficus Lyrata.
Mensen met hobby's in de vogel- of plantenwereld werken vaak op de lachspieren, ik weet ook niet waarom. Neem nu deze proza over de ficus:
'Decoratieve zuurstofmakers'
De ficus is een sterke en decoratieve plant met veel verschillende vormen. Hij komt zowel boom- als struikvormig, kruipend, als liaan of als wurgplant. Ficussen reinigen de lucht en produceren zuivere zuurstof. Een ficus is dol op veel licht, maar mag niet in de volle zon staan. Regelmatig een kleine hoeveelheid water geven. De aarde mag vochtig zijn, maar zeker niet nat! Niet op de tocht zetten en liever ook niet te veel verplaatsen. Je mag de plant wel af en toe draaien. Lees meer op www.ficusforever.nl. (Bron)
De ficus als kruipende wurgplant is een inspirerend thema voor een horror-movie. En een website met de naam ficusforever.nl, dan moet de ficus toch niet zoveel koffie te verstouwen krijgen.
Gelukkig staat er niets over het erin hangen van rode slingers en ballen.
Comments
Het is een wondere wereld, en het wordt steeds wonderlijker allemaal.
Telefoons die meer weten van muziek dan de eigenaar, verf dat blijft werken bij graden vorst.
En enge planten.
Posted by: Renesmurf | December 16, 2009 10:55 PM
@Renesmurf: Sneeuw is eigenlijk ook een soort van verf die blijft werken bij vorst. Dat van die telefoons is wel raar, ja.
Posted by: CasaSpider | December 17, 2009 8:20 AM
Ik heb hier nog een ficus uit 1985, drie voor een tientje op de markt gekocht destijds. Guldens dan.
Ik heb hem net weer helemaal gekortwiekt, want hij wilde door het plafond heen. De ervaring leert dat hij dan binnen een paar weken weer allemaal nieuwe blaadjes maakt. Niet kapot te krijgen.
Posted by: Ricky | December 17, 2009 7:22 PM
Op Curaçao, en de Antillen noemt iedereen het een Pali amandel. En in Suriname, Amandelboom.
Die bomen kunnen heel groot worden en geven groen gele vruchtjes.
Ficus Lyrata, zal wel de Latijnse naam zijn. Maar wij zeggen gewoon Pali Amandel/Amandelboom.
http://media.photobucket.com/image/Almond-leaves/avon_023/P4180015.jpg
De bladeren schijnen zelfs een geneeskrachtige werking te hebben in aquaria.
Posted by: Bout | December 18, 2009 4:53 PM
Er is wat mis gegaan zie ik.
Posted by: Bout | December 18, 2009 5:00 PM
Dit is interessant! :)
http://toptropicals.com/catalog/uid/Terminalia_catappa.htm
Posted by: Bout | December 18, 2009 9:23 PM
@Bout: Het blad van de amandelboom heeft wel iets weg van de ficus lyrata maar ziet er toch anders uit. Een essentieel verschil is wellicht ook dit: Moeten er aan een amandelboom geen amandels groeien?
Posted by: CasaSpider | December 22, 2009 8:21 AM
Hoe bedoel je? Je hebt jaren op Curaçao gewoond, heb je nooit amandelen aan de bomen gezien? Vraag maar aan Lucy en Luciano!
Trouwens, een amandelboompje geeft net als alle andere jonge bomen geen vruchten. In Nederland zullen ze nooit vruchten geven, omdat het klimaat dit niet toelaat.
Klik op de link om de amandelen te zien!
De bladeren lijken helemaaaal niet op de bladeren van een ficus. De bladeren hebben veel meer weg van de bladeren van de amandelboom!
In Nederland noemt men alles waarvan met niet weet wat het is, een ficus...
Bon Pasku y Felis aña Nobo!
Posted by: bout | December 22, 2009 12:42 PM
De naam is Terminalia catappa, PUNT! :)
Op deze ficussen lijkt het helemaaaaal niet. Ze hebben allemaal een ander soort bladstructuur.
http://www.artiplant.com/planten_collectie_ficus.html
In Nederland noemt men planten waarvan men de naam niet van weet een "ficus"...
Feliz noche buena!
Posted by: bout | December 22, 2009 12:57 PM
http://utilarealestatecompany.com/images/Real-Estate/451-Mariners-Landing-Lot-E5/Photos/Wild-Almond-Tree.jpg
Dubbelklikken om de foto, te vergroten om de amandelen goed te kunnen zien. Eind.
Posted by: bout | December 22, 2009 1:42 PM
@Bout: Bout, het is een ficus. Geloof me. Maar als jij zegt dat het een paprikachipsplant is vind ik het ook goed... :-)
Posted by: CasaSpider | December 22, 2009 7:31 PM
Dankzij jou ben ik op deze site http://www.toptropicals.com/index.htm beland. Hoop niet dat ik op jou lachspieren werk, maar ik houd van de natuur. Zonder natuur geen leven.
Er staan de vreemdste planten, bloemen en vruchten op, zoals deze "bloem?"
http://toptropicals.com/pics/garden/06/5/5998.jpg
Posted by: bout | December 24, 2009 4:08 PM
http://toptropicals.com/pics/garden/m1/Podarki4/Sterculia_foetida_3MKh.jpg
No me digas, fuera, wat een tanden!
Posted by: bout | December 24, 2009 4:15 PM
@Bout: Haha, je gaat helemaal los op die planten. Die met die tanden is wel een heel bijzondere trouwens.
Posted by: CasaSpider | December 25, 2009 2:58 PM