Chicago Cubs
Kritisch CasaLog-watcher Henk Rook stuurde mij een mail waarin hij melding maakte van het feit dat de edele Baseball-sport de laatste tijd te weinig aandacht krijgt. Daar heeft Henk volledig gelijk in!
Hoe komt het eigenlijk? Wel, daar zijn twee redenen voor. Ten eerste ga ik tegenwoordig vroeger naar bed, aangezien ik 's morgens om kwart over zes op moet staan. Ten tweede begint om tien uur 's avonds een novela ofwel soap waar Lucy verslaafd aan is. De novela heet Amor Real. Veel novela's vind ik wel te pruimen, met name door de aanwezigheid van vrouwelijk schoon. Amor Real speelt echter in de 17e of 18e eeuw. Mode-technisch gezien niet de meest interessante periode.
Baseball. Zowat alle Curacaoenaars zijn fan van de Atlanta Braves. Dit komt doordat onze volksheld Andruw Jones daar één van de toppers is. De Braves zijn al twaalf jaar achter elkaar eerste in hun divisie geworden. In de eerste ronde van de play-offs werden ze echter verslagen door de Chicago Cubs.
Het toeval wil dat Lucy fan is van de Cubs, en ik ook een beetje. Bij de Cubs speelt namelijk Sammy Sosa, dè sportheld van de Dominicaanse Republiek. In een ver verleden was hij limpiabota (schoenenpoetser op straat) in Santo Domingo, nu multi-miljonair in de States.
Het leuke is dat sinds dit seizoen ook bij de Cubs een Curacaoenaar speelt. Het betreft Randall Simon, die eigenlijk meer bekendheid heeft gekregen door het Bratwurst-incident dan door zijn sportieve prestaties. Randall stond achter een hek te kijken, toen twee mensen verkleed als Bratwurst en Hot Dog langs kwamen lopen. Randall vond het leuk om met zijn baseball-bat een tikje uit te delen. De Bratwurst ging onderuit, men sprak er schande van en Randall was in een klap beroemd.
Heel toevallig keek ik vrijdagavond naar Game 3 in de finale van de National League: Florida Marlins - Chicago Cubs. Bij de stand 3-2 voor de Marlins, sloeg Randall Simon een home-run, met één man op de honken. Daarmee werd het 4-3 voor de Cubs. Het was een ontzettend spannende partij. Florida maakte 4-4 gelijk en had het betere van het spel. Regelmatig stonden de honken vol en wist de Chicago pitcher de zaak maar ternauwernood te redden. Uiteindelijk produceerden de Cubs in de elfde inning het winnende punt: 5-4.
In de National League finale staat het nu 3-2 voor de Chicago Cubs. De finale van de American League is ook spannend. Deze gaat tussen de New York Yankees en de Boston Red Sox. De stand is daar 2-1 voor de Yankees. De winnaars van beide finales ontmoeten elkaar uiteindelijk in de World Series.
Als u enigszins in Baseball bent geïnteresseerd zijn de diverse websites van de deelnemende teams een aanrader. Ze geven zeer veel informatie, video-fragmenten en de wedstrijden kunnen er live op gevolgd worden. De startpagina is www.mlb.com.
Comments
O nee! Mijn Amerikaanse vriendjes herinneren me al continu aan honkbal, en nu komt het nóg dichterbij...
Overigens was ik ruim tien jaar geleden nog zo gek om midden in de nacht op te staan voor de Braves. Volgens mij verloren ze van de Twins.
Posted by: Ruben | October 13, 2003 12:20 PM
@Ruben: he, he... :-) Ik doe een poging om iets meer informatie te geven over de in Nederland toch vrij onbekende honkbalsport.
Hoe meer men immers over iets weet, hoe interessanter het wordt. Het enige probleem van baseball vind ik dat de wedstrijden soms wel erg lang duren, vaak val ik er pas in de zesde of zevende inning in...
Posted by: CasaSpider | October 13, 2003 12:54 PM
Hoemeer je van baseball weet, des te interessanter het spelletje wordt.
Zojuist de Red Sox met 3-2 zien winnen van de Yankees.
Morgen spelen de Cubs game 6 voor hun thuispubliek.
Voor hen die Randall Simon een Italian sausage willen zien raken met een baseball bat: http://www.jsonline.com/multimedia/multimediaplayer.asp?id=2724
Take car,
Henk
Posted by: Henk | October 13, 2003 11:47 PM