« Het is een schande! | Main | Korte kleren »

Nieuwe Macho's

Ik haal zelf mijn biertje uit de koelkast bij een voetbalwedstrijd, neem er zelfs met plezier een voor Lucy mee. Als Luchiano een nachtmerrie heeft, ren ik naar de slaapkamer en troost hem. Ik koop chips bij de supermarkt.

Op grond van bovenstaande zinnen ben ik opgestaan als Nieuwe Macho. Aldus Annelieke Dijkstra in het Algemeen Dagblad. Dit is op zijn zachtst gezegd een merkwaardige redenering. Iemand voldoet niet meer aan de standaard (Macho=hork die vanaf de bank zijn vrouw dirigeert) en dus wordt de standaard aangepast.

De titel van het stuk luidt overigens: Macho wordt vrouwvriendelijker, dat is ook een leuke. Macho's zijn per definitie natuurlijk vrouwonvriendelijk, dat weet iedereen. Maar waar zijn (echte) vrouwen dol op? Precies, op vrouwonvriendelijke en zo fout mogelijke mannen. Doorredenerend kan men stellen dat Macho's dus toch vrouwvriendelijk zijn, zij voldoen immers het meest aan de (vaak geheime) behoefte van de (echte) vrouw.

Erg grappig trouwens dat een dergelijk onderzoek in Nederland is gehouden. Daaraan ziet men maar weer eens dat alles relatief is. Volgens de Antilliaanse man is de Nederlander namelijk het Watje bij uitstek. Zit daar niet een kern van waarheid in?

Comments

Vergeleken bij de antilliaanse mannen zijn Nederlanders zeker watjes! Gelukkig ben ik dol op watjes.
Overigens vind ik het stuk van Annelieke wel debiel, afgaande op jouw recensie, want omdat de gemiddelde Nederlandse Man steeds meer in het huishouden doet, wil nog niet niet zeggen dat hij een Nieuwe Macho is, net wat jij zegt. Ze had beter kunnen zeggen dat de Macho het onderspit delft van het Watje, wat op zich al een grappige zin is. Bovendien scheert ze natuurlijk alle mannen van haar omgeving weer over 1 kam, en je weet: dat moet je nooit doen.

Mannen zijn over het algemeen (lekker over één kam scherend) watjes :-)

Vreemd, mij is weer niets gevraagd?! ;)

Om het etiket 'watje' te vermijden trek vóór het afwassen een leren motorjack aan.

Kun je me daar een foto van sturen, VJ... :-)

Alle meiskes zijn wattinnekes.